Erken Kayıt Konaklama Son Tarih 22 Aralık 2019
10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceğimiz 3. FTR Kurs Günleri Kongresi’ne sizleri davet etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Bilimsel Program

10.12.2020,
Perşembe
13:30 -17:30
10.12.2020, Perşembe
18:00 - 18:45
11.12.2020,
Cuma
08:00 - 11:45
11.12.2020,
Cuma
11:50 - 12:30
11.12.2020, Cuma
12:30 - 13:30
11.12.2020,
Cuma
13:30 -17:30
12.12.2020,
Cumartesi
08:00 - 11:45
12.12.2020, Cumartesi
11:50 - 12:30
12.12.2020, Cumartesi
12:30 - 13:30
12.12.2020,
Cumartesi
13:30 - 17:30
13.12.2020,
Pazar
09:00 - 12:30
EL-EL BİLEĞİ, AYAK-AYAK BİLEĞİ ULTRASONOGRAFİSİ KURSU

Kenan Akgün
Deniz Palamar Kadıoğlu
Tuğçe Özekli Mısırlıoğlu

AÇILIŞ KONUŞMALARI VE AÇILIŞ PANELİ


Açılış Konuşmaları


Açılış Paneli

Akılcı İlaç Kullanımı

Engin Koyuncu

* ALT EKSTREMİTE NÖROLOJİK PROBLEMLERDE ORTEZ REÇETELEME KURSU

Demet Ofluoğlu
Özlem El
Yaşar Tatar

UYDU SEMPOZYUMU

Kasları Ne Zaman Kasalım, Ne Zaman Gevşetelim?
Vakalar Eşliğinde Kas- İskelet Sistemi Hastalıklarında Etkin İlaç Kullanımı

Belgin Erhan

Firmasının koşulsuz desteği ile.

ÖĞLE YEMEĞİ * ALT EKSTREMİTE NÖROLOJİK PROBLEMLERDE ORTEZ REÇETELEME KURSU

Demet Ofluoğlu
Özlem El
Yaşar Tatar
* ALT EKSTREMİTE NÖROLOJİK PROBLEMLERDE ORTEZ REÇETELEME KURSU

Demet Ofluoğlu
Özlem El
Yaşar Tatar

UYDU SEMPOZYUMU

Kas Gevşetici Seçiminde Esnekliğe Hazır Mıyız?

Elif Akalın

Firmasının koşulsuz desteği ile.

ÖĞLE YEMEĞİ * ALT EKSTREMİTE NÖROLOJİK PROBLEMLERDE ORTEZ REÇETELEME KURSU

Demet Ofluoğlu
Özlem El
Yaşar Tatar
* TEMEL İSTATİSTİK KURSU VE SPSS UYGULAMASI KURSU

İlker Ercan
Fatma Ezgi Can
İbrahim Şahin
Özlem Toluk
Arda Uzunoğlu
*FİZİK TEDAVİ MODALİTELERİ KURSU

Funda Atamaz Çalış
Derya Demirbağ Kabayel
Ferda Özdemir
Jale İrdesel
Remzi Çevik
  * ALT EKSTREMİTEDE LENFÖDEM REHABİLİTASYON KURSU

Figen Ayhan
Sibel Eyigör
Oya Özdemir
Burcu Duyur Çakıt
Seçil Vural
    * ALT EKSTREMİTEDE LENFÖDEM REHABİLİTASYON KURSU

Figen Ayhan
Sibel Eyigör
Oya Özdemir
Burcu Duyur Çakıt
Seçil Vural
* ALT EKSTREMİTEDE LENFÖDEM REHABİLİTASYON KURSU

Figen Ayhan
Sibel Eyigör
Oya Özdemir
Burcu Duyur Çakıt
Seçil Vural
    * ALT EKSTREMİTEDE LENFÖDEM REHABİLİTASYON KURSU

Figen Ayhan
Sibel Eyigör
Oya Özdemir
Burcu Duyur Çakıt
Seçil Vural
DİZ OSTEOARTRİTLİ HASTALARDA DEKSTROZ PROLOTERAPİNİN KULLANIMI KURSU

Emel Özcan
Mehmet Ali Taşkaynatan
Ekin İlke Şen
FTR UYGULAMALARINDA HUKUKİ SÜREÇLER KURSU

Ziynet Özçelik
Kürşat Bafra
  BOTULİNUM TOKSİN UYGULAMASI KURSU

Belgin Erhan
Sumru Özel
Özlen Peker
    AYAK VE AYAK BİLEĞİ HASTALIKLARINDA PEDOBAROGRAFİK DEĞERLENDİRME KURSU

Hakan Tuna
Nurettin Taştekin
AYAK VE AYAK BİLEĞİ HASTALIKLARINDA PEDOBAROGRAFİK DEĞERLENDİRME KURSU

Hakan Tuna
Nurettin Taştekin
    BOTULİNUM TOKSİN UYGULAMASI KURSU

Belgin Erhan,
Sumru Özel
Özlen Peker
ELEKTROFİZYOLOJİ: OLGULARLA ELEKTRONÖROMİYOGRAFİ (ENMG) KURSU

Gülseren Akyüz
Elif Aydın
Esra Giray
İNMEDE ÜST EKSTREMİTE SORUNLARINA YAKLAŞIM KURSU

Ayşe Yalıman
Ekin İlke Şen
Cansın Medin Ceylan
  * EKLEMİÇİ ENJEKSİYONLAR KURSU

Demirhan Dıraçoğlu
Cihan Aksoy
Mahir Topaloğlu
Nalan Şen
    * EKLEMİÇİ ENJEKSİYONLAR KURSU

Demirhan Dıraçoğlu
Cihan Aksoy
Mahir Topaloğlu
Nalan Şen
* TEMEL İSTATİSTİK KURSU VE SPSS UYGULAMASI KURSU

İlker Ercan
Fatma Ezgi Can
İbrahim Şahin
Özlem Toluk
Arda Uzunoğlu
    * TEMEL İSTATİSTİK KURSU VE SPSS UYGULAMASI KURSU

İlker Ercan
Fatma Ezgi Can
İbrahim Şahin
Özlem Toluk
Arda Uzunoğlu
GİRİŞİMSEL ULTRASONOGRAFİ (OMUZ) KURSU

Ömer Faruk Şendur
Banu Dilek
*MANUEL TIP KURSU (TORAKAL BÖLGE)

Cihan Aksoy
Demirhan Dıraçoğlu
Mustafa Çorum
Agalar Cavadov

  * ERİŞKİNLERDE “ENGELLİLİK, ENGELLİ SÜRÜCÜ VE ASKERİ SAĞLIK KURULU” RAPORLAMA KURSU

Derya Demirbağ Kabayel
Meliha Kasapoğlu Aksoy
Beril Doğu
Nilgün Bilgili Mesci
Hande Özdemir

    * ERİŞKİNLERDE “ENGELLİLİK, ENGELLİ SÜRÜCÜ VE ASKERİ SAĞLIK KURULU” RAPORLAMA KURSU

Derya Demirbağ Kabayel
Meliha Kasapoğlu Aksoy
Beril Doğu
Nilgün Bilgili Mesci
Hande Özdemir
* ERİŞKİNLERDE “ENGELLİLİK, ENGELLİ SÜRÜCÜ VE ASKERİ SAĞLIK KURULU” RAPORLAMA KURSU

Derya Demirbağ Kabayel
Meliha Kasapoğlu Aksoy
Beril Doğu
Nilgün Bilgili Mesci
Hande Özdemir
    * ERİŞKİNLERDE “ENGELLİLİK, ENGELLİ SÜRÜCÜ VE ASKERİ SAĞLIK KURULU” RAPORLAMA KURSU

Derya Demirbağ Kabayel
Meliha Kasapoğlu Aksoy
Beril Doğu
Nilgün Bilgili Mesci
Hande Özdemir
KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA MEZOTERAPİ KURSU

Dilşad Sindel
Saime Ay
Birkan Sonel Tur
MİYOFASİYAL GEVŞETME TEKNİKLERİ KURSU

Ayşegül Ketenci
Deniz Evcik
  * ENGELLİ ÇOCUĞUN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ÇÖZGER KURSU

Resa Aydın
Özlem El
Evrim Karadağ Saygı
Ece Ünlü Akyüz
Nalan Çapan
    * ENGELLİ ÇOCUĞUN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ÇÖZGER KURSU

Resa Aydın
Özlem El
Evrim Karadağ Saygı
Ece Ünlü Akyüz
Nalan Çapan
* ENGELLİ ÇOCUĞUN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ÇÖZGER KURSU

Resa Aydın
Özlem El
Evrim Karadağ Saygı
Ece Ünlü Akyüz
Nalan Çapan
    * ENGELLİ ÇOCUĞUN DEĞERLENDİRİLMESİ VE ÇÖZGER KURSU

Resa Aydın
Özlem El
Evrim Karadağ Saygı
Ece Ünlü Akyüz
Nalan Çapan
KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA PROBİYOTİKLER VE BESLENME KURSU

Hasan Kerem Alptekin
Ali Veysel Özden
OSTEOPATİ TANITIM KURSU

Turgay Altınbilek
Elif Kaya
  FTR UYGULAMALARINDA HUKUKİ SÜREÇLER KURSU

Ziynet Özçelik
Kürşat Bafra
    EL-EL BİLEĞİ, AYAK-AYAK BİLEĞİ ULTRASONOGRAFİSİ KURSU

Kenan Akgün
Deniz Palamar Kadıoğlu
Tuğçe Özekli Mısırlıoğlu
DİZ OSTEOARTRİTLİ HASTALARDA DEKSTROZ PROLOTERAPİNİN KULLANIMI KURSU

Emel Özcan
Mehmet Ali Taşkaynatan
Ekin İlke Şen
    ELEKTROFİZYOLOJİ: OLGULARLA ELEKTRONÖROMİYOGRAFİ (ENMG) KURSU

Gülseren Akyüz
Elif Aydın
Esra Giray
OSTEOPATİ TANITIM KURSU

Turgay Altınbilek
Elif Kaya
PRP (PLATELET RİCH PLASMA) KURSU

Hasan Oğuz
Murad Aktan
Selçuk Duman
  * FİZİK TEDAVİ MODALİTELERİ KURSU

Funda Atamaz Çalış
Derya Demirbağ Kabayel
Ferda Özdemir
Jale İrdesel
Remzi Çevik
    * FİZİK TEDAVİ MODALİTELERİ KURSU

Funda Atamaz Çalış
Derya Demirbağ Kabayel
Ferda Özdemir
Jale İrdesel
Remzi Çevik
* PEDİATRİK REHABİLİTASYONDA TEMEL YAKLAŞIM KURSU

Evren Yaşar
Şehim Kutlay
Birol Balaban
Özge Tezen
Seçilay Güneş
    * PEDİATRİK REHABİLİTASYONDA TEMEL YAKLAŞIM KURSU

Evren Yaşar
Şehim Kutlay
Birol Balaban
Özge Tezen
Seçilay Güneş
** PEDİATRİK REHABİLİTASYONDA TEMEL YAKLAŞIM KURSU

Evren Yaşar
Şehim Kutlay
Birol Balaban
Özge Tezen
Seçilay Güneş
*SPONDİLOARTRİTLERDE OLGULARLA TANI VE TEDAVİ KURSU

Şebnem Ataman
Erhan Çapkın
Özgür Akgül
Zafer Günendi
  GİRİŞİMSEL ALGOLOJİ KURSU

Osman Hakan Gündüz
Sibel Demir Deviren
Savaş Şencan
    GİRİŞİMSEL ALGOLOJİ KURSU

Osman Hakan Gündüz
Sibel Demir Deviren
Savaş Şencan
GİRİŞİMSEL ALGOLOJİ KURSU

Osman Hakan Gündüz
Sibel Demir Deviren
Savaş Şencan
    MİYOFASİYAL GEVŞETME TEKNİKLERİ KURSU

Ayşegül Ketenci
Deniz Evcik

TEMPOROMANDİBULAR EKLEM HASTALIKLARINDA DEĞERLENDİRME VE TANI KURSU

Nalan Çapan
Cihan Aksoy
Ayşe Karan
OMURİLİK YARALANMALI HASTALARDA DEĞERLENDİRME KURSU

Müfit Akyüz
Bilge Yılmaz
İbrahim Gündoğdu
  *** İZOKİNETİK DEĞERLENDİRME VE EGZERSİZ PLANLAMA KURSU

Elif Akalın
Selmin Gülbahar
Hakan Nur
    *** İZOKİNETİK DEĞERLENDİRME VE EGZERSİZ PLANLAMA KURSU

Elif Akalın
Selmin Gülbahar
Hakan Nur
GİRİŞİMSEL ULTRASONOGRAFİ (OMUZ) KURSU

Ömer Faruk Şendur
Banu Dilek
    TEMPOROMANDİBULAR EKLEM HASTALIKLARINDA DEĞERLENDİRME VE TANI KURSU

Nalan Çapan
Cihan Aksoy
Ayşe Karan
** TEMEL VE İLERİ OZON UYGULAMALARI KURSU

Kamil Yazıcıoğlu
Ruhi Çakır
Serdar Kesikburun
Emre Adıgüzel
    İNMEDE ÜST EKSTREMİTE SORUNLARINA YAKLAŞIM KURSU

Ayşe Yalıman
Ekin İlke Şen
Cansın Medin Ceylan
    MİYOFASİYAL GEVŞETME TEKNİKLERİ KURSU

Ayşegül Ketenci
Deniz Evcik
* KAS İSKELET SİSTEMİNİN MR İLE DEĞERLENDİRİLMESİ KURSU

Mehmet Yörübulut
    * KAS İSKELET SİSTEMİNİN MR İLE DEĞERLENDİRİLMESİ KURSU

Mehmet Yörübulut
VERTİGO REHABİLİTASYON KURSU

Ayşe Karan
Demirhan Dıraçoğlu
Nalan Çapan
    * KARDİYAK REHABİLİTASYON VE AEROBİK EGZERSİZLER KURSU

Nesrin Demirsoy
Yeşim Aytür
Füsun Köseoğlu
Birkan Sonel Tur
Özden Özyemişçi Taşkıran
    * KARDİYAK REHABİLİTASYON VE AEROBİK EGZERSİZLER KURSU

Nesrin Demirsoy
Yeşim Aytür
Füsun Köseoğlu
Birkan Sonel Tur
Özden Özyemişçi Taşkıran
* KARDİYAK REHABİLİTASYON VE AEROBİK EGZERSİZLER KURSU

Nesrin Demirsoy
Yeşim Aytür
Füsun Köseoğlu
Birkan Sonel Tur
Özden Özyemişçi Taşkıran
    * KARDİYAK REHABİLİTASYON VE AEROBİK EGZERSİZLER KURSU

Nesrin Demirsoy
Yeşim Aytür
Füsun Köseoğlu
Birkan Sonel Tur
Özden Özyemişçi Taşkıran
 
    * KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA AKUPUNKTUR UYGULAMALARI KURSU

Akın Erdal
Fatma Gülçin Ural
Yasemin Çayır
    * KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA AKUPUNKTUR UYGULAMALARI KURSU

Akın Erdal
Fatma Gülçin Ural
Yasemin Çayır
* KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA AKUPUNKTUR UYGULAMALARI KURSU

Akın Erdal
Fatma Gülçin Ural
Yasemin Çayır
    * KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA AKUPUNKTUR UYGULAMALARI KURSU

Akın Erdal
Fatma Gülçin Ural
Yasemin Çayır
 
    KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA MEZOTERAPİ KURSU

Dilşad Sindel
Saime Ay
Birkan Sonel Tur
    KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA PROBİYOTİKLER VE BESLENME KURSU

Hasan Kerem Alptekin
Ali Veysel Özden
OMURİLİK YARALANMALI HASTALARDA DEĞERLENDİRME KURSU

Müfit Akyüz
Bilge Yılmaz
İbrahim Gündoğdu
    ULTRASONOGRAFİ EŞLİĞİNDE SAKROİLİAK EKLEM, PİRİFORMİS VE KALÇA EKLEM ENJEKSİYONLARI KURSU

Kenan Akgün
Tuğçe Özekli Mısırlıoğlu
Deniz Palamar Kadıoğlu
 
    * SKOLYOZ; DEĞERLENDİRME VE TEDAVİ REÇETELEME KURSU

Hürriyet Yılmaz
Filiz Tuna
Gülseren Kayalar
Ahsen Büyükaslan
Aynur Metin Terzibaşıoğlu
    * SKOLYOZ; DEĞERLENDİRME VE TEDAVİ REÇETELEME KURSU

Hürriyet Yılmaz
Filiz Tuna
Gülseren Kayalar
Ahsen Büyükaslan
Aynur Metin Terzibaşıoğlu
* SKOLYOZ; DEĞERLENDİRME VE TEDAVİ REÇETELEME KURSU

Hürriyet Yılmaz
Filiz Tuna
Gülseren Kayalar
Ahsen Büyükaslan
Aynur Metin Terzibaşıoğlu
    * SKOLYOZ; DEĞERLENDİRME VE TEDAVİ REÇETELEME KURSU

Hürriyet Yılmaz
Filiz Tuna
Gülseren Kayalar
Ahsen Büyükaslan
Aynur Metin Terzibaşıoğlu
 
    * SPONDİLOARTRİTLERDE OLGULARLA TANI VE TEDAVİ KURSU

Erhan Çapkın
Özgür Akgül
Zafer Günendi
    * SPONDİLOARTRİTLERDE OLGULARLA TANI VE TEDAVİ KURSU

  Erhan Çapkın
Özgür Akgül
Zafer Günendi
TRAVMATİK EL (TENDON VE SİNİR YARALANMALARI) REHABİLİTASYONU KURSU

Lale Altan İnceoğlu
Alp Çetin
Serol İnceoğlu
    * TEMEL VE İLERİ OZON UYGULAMALARI KURSU

Kamil Yazıcıoğlu
Ruhi Çakır
Serdar Kesikburun
Emre Adıgüzel
 
    PRP (PLATELET RİCH PLASMA) KURSU

Hasan Oğuz
Murad Aktan
Selçuk Duman
    TRAVMATİK EL (TENDON VE SİNİR YARALANMALARI) REHABİLİTASYONU KURSU

Lale Altan İnceoğlu
Alp Çetin
Serol İnceoğlu
VERTİGO REHABİLİTASYON KURSU

Ayşe Karan
Demirhan Dıraçoğlu
Nalan Çapan
 
    ULTRASONOGRAFİ EŞLİĞİNDE SAKROİLİAK EKLEM, PİRİFORMİS VE KALÇA EKLEM ENJEKSİYONLARI KURSU

Kenan Akgün
Tuğçe Özekli Mısırlıoğlu
Deniz Palamar Kadıoğlu
       
      17:30 - 18:30
SÖZLÜ BİLDİRİLER
Oturum Başkanı: İlker Yağcı
    17:30 - 18:30
SÖZLÜ BİLDİRİLER
Oturum Başkanı: İlker Yağcı
 

* İşaretli Kurslarımız tam gün kurslardır.
** İşaretli Kurslarımız tam gün kurslardır ve kurslar tam gün olduğu için programı öğleden sonra sarkabilir.
*** İzokinetik Değerlendirme ve Egzersiz Planlama Kursu Akdeniz Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda gerçekleştirilecektir.